Paralajmëron Ilir Meta: Duke nisur nga nesër “Beteja të forta kemi përpara”

Paralajmëron Ilir Meta: Duke nisur nga nesër “Beteja të forta kemi përpara”

111
SHPËRNDAJE

Sot është dita e fundit e Ilir Metës si president i Republikës së Shqipërisë. Kanë mbetur vetëm pak orë që ai t’i dorëzojë detyrën pasardhësit të tij Bajram Begaj, i cili do të betohet fillimisht në Kuvend.

Nga nesër, sikurse e ka paralajmëruar, duket se nis një tjetër sfidë për Ilir Metën. I cilësuar si president “opozitar”, Meta do t’i kthehet betejës kundër Edi Ramës, me të cilin ka pasur përplasje të forta gjatë këtyre viteve, por këtë herë si kryetar i një partie opozitare.

Ndërkaq, në postimin e tij të fundit në rrjetet sociale, Meta ka zgjedhur që t’ju përgjigjet komenteve të qytetarëve, duke dhënë më shumë detaje për rrugën e tij të re. Ai ka shkruar se beteja të forta ka përpara, ndërsa një falënderim ka edhe për “popullin e 2 marsit”.

“Beteja të forta kemi përpara. Por a mund të arrish në maja pa bërë edhe pak malore? Malet tona më të larta! Një agim i ri nis nesër që do të rikthejë demokracinë dhe Llogaridhënien”, ka shkruar presidenti Meta.

“E ndjeja përkrahjen e të gjithë shqiptarëve të ndershëm. Mirënjohje në veçanti për popullin e 2 Marsit për ndërgjegjen e lartë patriotike që tregoi”, shkroi Meta.

S'KA KOMENTE