Pamje tronditese/Dhjetra civilë shihen të vrarë në rrugët e qytetit pas sulmit...

Pamje tronditese/Dhjetra civilë shihen të vrarë në rrugët e qytetit pas sulmit me raketa

146
SHPËRNDAJE

Dhjetëra njerëz janë vrarë dhe qindra të tjerë janë plagosur nga bombardimet masive në sulmet me raketa nga forcat ruse në qytetin ukrainas të Kharkiv të hënën në mëngjes, tha ministria e brendshme e Ukrainës.

Këshilltari i Ministrisë së Brendshme të Ukrainës Anton Herashchenko tha në një postim në Facebook:

“Kharkiv sapo është qëlluar masivisht nga raketat. Dhjetëra të vdekur dhe qindra të plagosur”. 

Siç shihet dhe nga pamjet në videon e mëposhtme, të vrarë në tokë dhe të mbuluar në gjak janë disa persona.

S'KA KOMENTE