Operacioni ‘Lulet e Pranveres’, mes 21 te arrestuarve edhe nga Fieri

Operacioni ‘Lulet e Pranveres’, mes 21 te arrestuarve edhe nga Fieri

1265
SHPËRNDAJE

 

Mediat italiane publikojnë fotografitë e shqiptarëve të arrestuar dje në Itali në kuadrin e një operacioni të gjërë të koduar si  “Fiori di primavera”. Ndër 27 të arrestuarit, 21 ishin shqiptarë të akuzuar për trafik ndërkombëtar droge dhe armësh luftarake.

Emrat e të arrestuarve në shtypin italian:

Operacioni ka goditur katër grupe kriminale të ndara, italo-shqiptare, përgjegjëse për trafikun ndërkombëtar të drogës dhe të armëve luftarake.

Në pranga kanë përfunduar:

Altin Advuramani, lindur në 1973 në Vlorë, me banim në Castro

Arben Pazi (alias Beni), lindur in Shqipëri në 1977

Arbnor Hoxhaj (alias Arsi ose bjondi), lindur në Vlorë në 1985

Artur Malo (alias Artur Muçaj), lindur në Shqipëri në 1984

Bernard Tahiraj (alias Ben, i njohur si Benard Shametaj), lindur në Shqipëri në 1984

Bilbib Kabello (alias Bibla), shqiptar i lindur në 1985

Denis Pashaj, lindur në Shijak në vitin 1986

Dino Abazi (alias Loku), lindur në Maqellarë të Dibrës në 1982

Dorian Alikaj (alias si fshatari ose Dori), lindur në Shqipëri në vitin 1985

Dorjan Pashaj,lindur në  Shqipëri në vitin 1985

Eduart Sallaku, lindur në Tiranë në 1969

Elvin Xamo (alias Gozhda), lindur në vitin 1979

Erjon Xhelili, lindur në Vlorë në 1983

Fatmir Xhelili (alias Miri), lindur në 1981

Klaudio Fani (alias Klodi), lindur në Fier në 1985

Kristian Nuredinaj (alias Cidhe), lindur në Shqipëri në 1983

Kujtim Elmazi (alias Khek), lindur në Vlorë në 1981

Luka Beqiraj (i njohur si Kriols), lindur në Vlorë në 1987

Nertil Gerra, lindur në Vlorë në 1988

Rauk Zenunaj (si Babo ndryshe Babushi), lindur në Vlorë në 1979

Ajet Cepaj, shqiptar i lindur në 1969

S'KA KOMENTE