Operacion antidroge ne Itali, arrestohet shqiptari dhe grupi i tij

Operacion antidroge ne Itali, arrestohet shqiptari dhe grupi i tij

230
SHPËRNDAJE

Castelraimondo- Tre arrestime, dy denoncime, 11 në kërkim, 30 persona të raportuar, 4 kg drogë, hashash, marihuanë dhe kokainë. Ky është bilanci i operacionit “Rosa dei venti” i drejtuar nga zv.prokurori Claudio Rastrelli dhe i zbatuar nga karabinierët e Camerino-s.

“Emri i operacionit”, – shpjegoi komandanti i karabinierëv, Michele Roberti dhe ai i komandës së Cameriono-s, Nicolano Cara – rrjedh nga tatuazhet në qafën dhe në dorën e e një 32-vjeçari shqiptar të quajtur Dranoel Ndoja, i dyshuari kryesor.

Hetimet filluan në prill të 2017-ës në mënyrë tradicionale dhe pastaj me mjete të sofistikuara, përgjime dhe monitorime me GPS si dhe me identifikimin e anëtarëve kryesore. Përveç Ndojës, janë arrestuar dhe dy të tjerë: Carlo Raimondi dhe Michael Radejovsky

S'KA KOMENTE