Objekti fluturues i mistershem filmohet nga pilotet e nje avioni mbi Pakistan

Objekti fluturues i mistershem filmohet nga pilotet e nje avioni mbi Pakistan

177
SHPËRNDAJE
Nje objekt misterioz është filmuar duke fluturuar 10 mije 688 m mbi Pakistan nga pilotët e tronditur të linjës ajrore të cilët pretendojnë se nuk ishte një avion.
Pilotët panë UFO ndërsa po kryenin një fluturim midis Lahore dhe Karachi, Pakistan.Pilotët e Pakistan Airlines thanë se objekti qe ata pane nuk ishte një aeroplan apo një tullumbace 
Objekti, i cili duket si një dritë rrethore ,pulson periodikisht dhe lëshon atë që duket si shpërthime të vogla si re në qiell.
Piloti nuk mendoi se objekti ishte një planet dhe mendoi se mund të ishte një ‘stacion hapësinor’ ose një ‘planet artificial’.
Gazetari pakistanez Zain Khan, shkruajti në Twitter’eshtë shumë herët të thuash me siguri atë që ai kishte parë vërtet.

‘Nuk mund të jetë domosdoshmërisht një disk fluturues.’

Khan tha se piloti menjëherë raportoi incidentin kur e pa atë të shtunën e kaluar, duke shtuar se autoritetet tani po hetonin se cili është objekti.

Një zëdhënës i Pakistan International Airport konfirmoi se kapiteni i fluturimit pa një ‘objekt të jashtëzakonshëm’

S'KA KOMENTE