Nxënësit tregojne tmerrin e përjetuar gjatë sulmit drejt autobuzit ne Decan ku...

Nxënësit tregojne tmerrin e përjetuar gjatë sulmit drejt autobuzit ne Decan ku mbeten 3 të vdekur dhe 6 të plagosur/“Ishte një person i maskuar me kallshnikov

237
SHPËRNDAJE

Personi që ka qëlluar me breshëri plumbash në drejtim të autobusit të mbushur me nxënës në Kosovë ka qenë i maskuar. Mediat e Kosovës shkruajnë se kanë qenë vetë fëmijët që janë bërë dëshmitarë të kësaj masakre që kanë treguar se kanë parë një person të maskuar që ka sulmuar autobusin me kallashnikov.

Nuk dihet ende nëse personi në fjalë ka pasur bashkëpunëtorë apo ka vepruar i vetëm.

S'KA KOMENTE