Numërohen 16 kuti votimi në Fier , kryeson PS

Numërohen 16 kuti votimi në Fier , kryeson PS

1059
SHPËRNDAJE

Vijon numërimi në qarkun e Fierit, ku deri më tani janë numëruar 16 qendra votimi nga 580 total.

Nga numërimi i këtyre kutive, Partia Socialiste ka arritur të marrë 2852 vota, rmë shumë se 1 mijë vota në krahasim me PD, që ka marrë 1835 vota.

LSI renditet e treat me 261 vota, ndërkohë që pas saj vjen Nisma Thurje me 42 dhe PSD me 35 vota.

Qarku i Fierit, numëruar 16 nga 580 Qendra Votimi:  

PS  2852
PD 1835
LSI  261
Nisma Thurje  42
PSD  35

S'KA KOMENTE