Nje tjeter mesues ne Fier humb jeten nga Covid19

Nje tjeter mesues ne Fier humb jeten nga Covid19

3464
SHPËRNDAJE

Fieri po njeh cdo dite shifra te larta nga infektimet nga Covid19 por edhe te humbjes se jetes. Sipas statistikave me te fundit nga Ministria e Shendetesise ne Fier jane rregjistruar deri me sot 971 te infektuar nga Covid19 dhe 32 vdekje .
Ne diten e sotme nje tjeter mesuese ka humbur betejen me virusin Covid19. Violeta Licaj mesuese e shkolles 9 vjecare Liri Gero ne Fier ka humbur jeten pasi ishte e infektuar nga Covid19.

Mesuesja para 4 ditesh eshte derguar me urgjence me Tirane, pas perkeqesimit te gjendjes se saj shendetesore. Violeta Licaj mesuese prej 40 vitesh, ka shfaqur shenja covidi 10 dite me pare dhe eshte konfirmuar covid pozitiv me ane te tamponit. Ky eshte rasti i dyte ne Fier qe rregjitsrohet humbje jete ne rradhet e mesuesve ne Fier. Dy dite me pare humbi jeten nga Covid mesuesi Gramoz Abedinaj ne Roskovec

S'KA KOMENTE