Nje shqiptar dhe një grek u dogjën pas shpërthimit të fortë në...

Nje shqiptar dhe një grek u dogjën pas shpërthimit të fortë në fabrikën e peshkut në Greqi

310
SHPËRNDAJE

Dy persona mbetën viktimë, ndërsa një tjetër u plagos, pas një shpërthimi të fortë që ndodhi në një fabrikë peshku ditën e sotme në Greqi.

Një shtetas me origjinë shqiptare, rreth 40-vjeç dhe 39-vjeçari grek, Gerasimos Fatouros, baba i tre fëmijëve, u dogjën në fabrikë pas shpërthimit të një bombole gazi.

Mediat greke shkruajnë se për këtë ngjarje të rëndë janë arrestuar dy drejtues të fabrikës së peshkut.

S'KA KOMENTE