Një person hyn në Sheshin “Skëderbej” dhe tenton të vetëdigjet, incidenti ne...

Një person hyn në Sheshin “Skëderbej” dhe tenton të vetëdigjet, incidenti ne Faljen e FITER BAJRAMIT

507
SHPËRNDAJE

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm, në Sheshin “Skënderbej”, gjatë faljes së Fiter Bajramit nga besimtarët myslimanë.

Një person ka hyrë në shesh mes besimtarëve, duke thirrur “S’ka Zot”, ndërsa ka tentuar t’i vërë flakën vetes me benzinë.

Ai është neutralizuar fillimisht nga besimtarët ndërkohë që më pas e kanë marrë forcat e policisë së shtetit, të cilat e kanë prangosur

S'KA KOMENTE