Nje autobot eshte perfshir nga flaket ne Levan -Vlor

Nje autobot eshte perfshir nga flaket ne Levan -Vlor

700
SHPËRNDAJE

Nje autobot qe transporton cimento eshte perfshire nga flaket ne hyrje te autostrades Levan Vlore ne afersi te fshatit Qarr. 

Sapo kane konstatuar flaket ne pjesen e gomave  drejtuesit e autobobotit kane hapur krahun buze autostrades.  

Pamjet tregojne qarte djegien ne pjesen e pasme te kabines, ndersa per te shmangur djegien totale te autobotit.  Menjehere eshte njoftuar reparti zjarrfikes i Fierit dhe ne vendin e ngjarjes jane derguar dy zjarrfikese qe kane neutralizuar flaket.  

Prane vendit te ngjarjes kane mberritur edhe punonjesit e policise te cilet kane evituar bllokomin e trafikut ne autostrade.  

Fatmiresisht nga zjarri nuk ka te lenduar por vetem deme materiale.

S'KA KOMENTE