Nis protesta para Kryeministrisë kundër rritjes së çmimit të energjisë

Nis protesta para Kryeministrisë kundër rritjes së çmimit të energjisë

128
SHPËRNDAJE

Qytetarët kanë organizuar pasditen e sotme një protestë pasi kryeministri Edi Rama paralajmëroi  rritjen e çmimit të energjisë. Qytetarët me pankarta në duar e kundërshtojnë këtëduke kërkuar uljen e çmimeve të tjera të shportës përfshirë edhe atë të ilaçeve.

“Edhe buka edhe uji edhe të gjitha. Jam i sëmurë dhe ilaçet jo që nuk na i japin por duhet të paguajmë, pa asnjë rimbursim. I kanë shtrenjtuar çmimet e ilaçeve. I kanë ngritur çmimet në maksimum”- thotë një qytetar.

S'KA KOMENTE