Nis hetimi ndaj Armand Dukës, nën akuzë për vjedhje e korrupsion te...

Nis hetimi ndaj Armand Dukës, nën akuzë për vjedhje e korrupsion te FSHF

86
SHPËRNDAJE

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka.

 Mesohet se organi i Akuzës ka nisur hetimet pas referimit të bërë nga Policia e Shtetit, për veprat penale të “Shpërdorimit të Detyrës” dhe “Vjedhje duke shpërdorur detyrën”.

Një ditë më parë, ishte Bashkia e Tiranës, që në cilësinë e aksionerit të Klubit të Futbollit, kërkoi një hetim kombëtar dhe ndërkombëtar për “shkeljet dhe korrupsionin 20 vjeçar të Armando Dukës në Federatën Shqiptare të Futbollit”.

S'KA KOMENTE