Ngjarje e rende ne Fier, 30 vjecari qellon me bresheri automatiku ndaj...

Ngjarje e rende ne Fier, 30 vjecari qellon me bresheri automatiku ndaj nje makine, FNSH DHE POLICIA NE KERKIM PER KAPJEN E TIJ

6532
SHPËRNDAJE

Fier
Informacion paraprak

Qëlloi me armë zjarri në drejtim të një automjeti të parkuar, shpallet në kërkim 30-vjeçari dhe po punohet për kapjen e tij.

Sot rreth orës 19:45, në fshatin Petovë, Fier, shtetasi Martin Craga., 30 vjeç, pas një konflikti për motive të dobëta me shtetasin M. S., ka qëlluar me armë zjarri automatik në drejtim të automjetit tip “Ford” në pronësi të shtetasit M. S., 64 vjeç, (në të cilin nuk ndodheshin persona brenda), i cili ishte i parkuar pranë banesës së autorit.Burimet nga policia bejne te ditur se automjeti ishte parkuar para baneses se 30 vjecarit qw mendohet qe kane qene edhe arsyeja e sulmit me arme ndaj mjetit

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Fier dhe dy grupe të FNSH Fier janë vënë në ndjekje të autorit i cili është larguar nga vendngjarja.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të kësaj ngjarje.

S'KA KOMENTE