Ngacmonte s***ualisht 13 vjecaren arrestohet 58 vjecari

Ngacmonte s***ualisht 13 vjecaren arrestohet 58 vjecari

167
SHPËRNDAJE

Durrës 

Vihen në prangat e Policisë 2 shtetas, ku 1 prej tyre i shpallur në kërkim, për vepra të ndryshme penale.

Specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Durrës, ndaluan 1 shtetas në kërkim dhe arrestuan 1 tjetër.

U arrestua shtetasi R. A., 58 vjeç, banues në Durrës, për veprat penale “Ngacmim seksual” dhe “Përndjekja”. Pasi dyshohet se ka përndjekur dhe ka ngacmuar seksualisht një të mitur 13 vjeçare. 

P. Sh., 42 vjeç, banues në Shetaj, Durrës, pasi me datë 14.06.2021, Gjykata e Shkallës së Parë Durrës, e ka dënuar me 3 muaj burg, për veprën penale “Drejtimi automjeteve në mënyrë të parregullt”.

Materialet kaluan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

S'KA KOMENTE