Nen masa te forta sigurie mberrin i prangosur ne Gjykaten Fier Elton...

Nen masa te forta sigurie mberrin i prangosur ne Gjykaten Fier Elton Metaj qe vrau ish-bashkeshorten

1869
SHPËRNDAJE

Nen masa te forta sigurie dhe me pranga ne duar ka mberritur ne gjykaten Fier ,Elton Metaj autori i vrasjes se 23 vjecares Sabrina Bengasi ne Zhupan te Fierit.31 vjecari Elton Metaj do te dale sit para togave te zeza me akuzen e vrasjes se 23 vjecares dhe armebajtjes pa leje.

Ngjarja ndodhi ne mbremjen e 10 shtatorit ne banesen e familjes Bengaj ne Zhupan. 

njoftimi i policise Fier ne 10 shtator

Rreth orës 22:50, në fshatin Zhupan, shtetasi Elton Metaj. (Bengasi)., 31 vjeç, në banesën e ish-vjehrrit, ka vrarë me armë zjarri ish-bashkëshorten e tij, shtetasen Sabrina Bengaj

Arrestimi i autorit

Fier

Kapet në kohë rekord dhe arrestohet nga Policia autori i vrasjes së ish-bashkëshortes në fshatin Zhupan mbrëmjen e djeshme.

Pas 3 orë ndjekjesh në kushte të vështira për shkak të errësirës dhe rrezikshmërisë që kishte ky person pasi ishte i armatosur, u kap nga Policia në një zonë të pyllëzuar në fshatin Peshtan autori bashkë me armën e krimit.

Pas marrjes së njoftimit se në fshatin Zhupan, në banesën e ish-vjehrrit, shtetasi Elton Metaj ka vrarë me armë zjarri ish-bashkëshorten e tij, shtetasen S. B., menjëherë në vendngjarje shkuan shërbimet e Policisë dhe organizuan punën për kapjen e autorit i cili ishte larguar nga vendngjarja me një motomjet.

Pas 3 orësh ndjekje, nga strukturat e DVP Fier, Forca Operacionale, Forca e Posacme “Shqiponja”, shërbimet e Komisariatit të Policisë Fier në bashkëpunim dhe me 2 grupe të FNSH Fier, falë veprimeve të shpejta, të mirëorganizuara dhe profesionale, u bë i mundur lokalizimi dhe kapja e autorit në një zonë të pyllëzuar të fshatit Peshtan, bashkë me armën e krimit automatik dhe motomjetin me të cilin u largua nga vendngjarja të cilat u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Në vijim të veprimeve, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, arrestuan në flagrancë për veprën penale “Vrasja për shkak të marrëdhënieve familjare” shtetasin Elton Metaj, 31 vjeç, banues në Peshtan( i dënuar më parë për veprat penale “Armëmbajtja pa leje” , “Kundërshtim i punonjësit të policisë” dhe “Dhunë në familje” ).

Materialet do i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprime të mëtejshme.

S'KA KOMENTE