Ne Paris nis festa, exit poll e nxjerin Macron fitues me 58%...

Ne Paris nis festa, exit poll e nxjerin Macron fitues me 58% te votave

30
SHPËRNDAJE

Në Paris ka nisur festa! Brohoritjet e forta dëgjohen në sheshin kryesor poshtë kullës Eiffel nga qytetarë që mbajnë pankarta në duar dhe flamujt kombëtar.

“Macron President”, brohorasin mbështetësit e tij pas rezultateve të exit-pollleve që i dhanë mandatin e dytë më 58% të votave.

Kundërshtarja e tij, Marine Le Pen, sipas projeksioneve ka marrë vetëm 48% të votave.

S'KA KOMENTE