Ndërron jetë në spital ish-kreu i komunës Velipojë

Ndërron jetë në spital ish-kreu i komunës Velipojë

229
SHPËRNDAJE

Nuk ka mundur t’i mbijetojë plagëve ish-kreu i Komunës Velipojë Pashko Ujka. 64-vjeçari ka ndërruar jetë në spital.

Plagosje ne shkoder!
Ngjarja e rende ka ndodhur tek lulishta ne afersi te tregut te valutes ne qytetin e Shkodres!
I plagosur ka mbetur ish kryetari i komunes velipoje, Pashko Ujka!

Ngjarja

Rreth orës 18:15, në lagjen “Vasil Shanto” Shkodër, në rrethana ende të paqarta është plagosur me armë zjarri shtetasi P. U., 64 vjeç, i cili ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

Në vendngjarje kanë mbërritur menjëherë shërbimet e Policisë dhe vijon krehja e zonës me qëllim kapjen e autorit.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po vijon punën për sqarimin e rrethanave dhe zbardhjen e ngjarjes.

S'KA KOMENTE