Ndërron jetë fëmija 18-muajshe, mbërriti pa shenja jetë në spital

Ndërron jetë fëmija 18-muajshe, mbërriti pa shenja jetë në spital

1287
SHPËRNDAJE

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Berat, ku një fëmijë 18 muajsh është dërguar pa shenja jete për në spital.

Mësohet se familja Metullari banonte në fshatin Pashalli, dhe fëmija ka mbërritur i pajetë fillmisht në qëndrën spitalore të Dimalit, dhe më pas drejt spitalit të Beratit.

Burimet bëjnë me dije se familja e të voglit nuk ka pranuar që ti bëhet autopsia, për të zbuluar shkaqet e vdekjes.

Fëmija është dërguar drejt spitalit me një ambulancë të urgjencës kombëtare, i shoqëruar nga mjeku dhe infermieri i qendrës spitalore të Bashkisë Dimal.

Mjeku dhe infermieri këmbëngulin se fëmija ka mbërritur i pajetë në qendrën shëndetësore, dhe transportimi i tij drejt Beratit ka qenë i kotë. Nuk dihet ende se pse familjarët e fëmijës nuk kanë pranuar që të bëhet autopsia, ndërsa nuk ka të dhëna qoftë për gjëndjen e tyre ekonomike, qoftë dhe për rrethanat në të cilat ndodhet kjo familje.

S'KA KOMENTE