Ndërron jetë aktori i njohur, Ray Liotta

Ndërron jetë aktori i njohur, Ray Liotta

358
SHPËRNDAJE

Ray Liotta ka ndërruar jetë ndërsa ishte në Republikën Domenikane.

Ray ishte duke xhiruar një film të quajtur “Ujërat e rrezikshme” në ishull dhe vdiq në gjumë … sipas një burimi të afërt me aktorin. Na është thënë gjithashtu se nuk kishte asgjë të dyshimtë në lidhje me vdekjen dhe nuk dyshohet asnjë lojë e keqe. E fejuara e tij Jacy Nitolo ishte me të gjatë xhirimeve.

Liotta është më i njohur për rolin e tij në kryeveprën e Martin Scorcese të vitit 1990, “Goodfellas”, ku luajti mafiozin Henry Hill së bashku me Robert De Niro dhe Joe Pesci. Ray loboi fort për rolin dhe suksesi i filmit i hapi dyert në Hollywood.

S'KA KOMENTE