“Naftë falas”, Rama nxjerr shifrat: Sa fermerë kanë përfituar deri tani

“Naftë falas”, Rama nxjerr shifrat: Sa fermerë kanë përfituar deri tani

287
SHPËRNDAJE

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka bërë me dije se rreth 27 mijë fermerë janë pajisur me kartën e fermerit për të përfituar naftën falas.Përmes një postimi në Facebook, Rama bën me dije se brenda muajit shtator do të marrin mbështetje edhe 9000 fermerë të tjerë.

“Mirëmëngjes, dhe me lajmin e mirë se mbështetja vijon për fermerët me naftën FALAS, ku deri më sot janë shpërndarë kartat për 27,000 fermerë dhe brenda shtatorit do mbështeten edhe 9,000 fermerë të tjerë, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.

S'KA KOMENTE