Mjeti del nga rruga ne Drenov ,Mallakaster,humb jeten nje person

Mjeti del nga rruga ne Drenov ,Mallakaster,humb jeten nje person

1871
SHPËRNDAJE

Nje aksident eshte rregjistruar kete mengjes ne Ballsh ne vendin e quajtur Drenov. Nje automjet pune ka dale nga rruga dhe per pasoje ka humbur jeten nje person me inicialet G.Q.

Nderkohe mesohet se nga ky aksident eshte plagosur edhe nje pasagjer me inicialet L.G.Policia ka shkuar ne vendngjarje dhe po kryen ekspertizen per te zbuluar shkaqet e aksidentit.

Sot rreth orës 10:15, në fshatin Drenovë, Mallakastër, një mjet tip agregat (mjet i vjetër nafte), ka dalë nga rruga dhe për pasojë ka humbur jetën shtetasi G. Q. dhe ka mbetur i plagosur shtetasi L. G. i cili ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të kësaj dalje nga rruga.

S'KA KOMENTE