Mjeket e FIERIT ne mbrojtje te kolegeve , kerkojne te ndalet dhuna...

Mjeket e FIERIT ne mbrojtje te kolegeve , kerkojne te ndalet dhuna dhe presioni ndaj bluzave te bardha

3577
SHPËRNDAJE

Në protestën e organizuar gjatë ditës së sotme përpara spitalit Rajonal të Fierit lidhur me akuzat që janë bërë ndaj dy mjekëve pas audio-përgjimit ku shfaqeshin duke dhunuar një pacient, anëtarët e stafit mjekësor, kanë dalë në mbështetje të tyre.

Njëri prej mjekëve u shpreh se nuk ksihin dalë për demonstratë por për të mbrojtur dinjitetin e tyre teksa shtoi se nëse vazhdohej kjo sjellje ndaj mjekëve, së shejti Shqiëpëria do të mbetet pa ta.

“Ne kemi dalë për të mbrojtur dinjitetin tonë, nuk kemi dalë për demonstratë. Këtu mjeku goditet pse nuk bën injekson. Bërja e injeksioneve nuk bëhet në spital.

Nëse vazhdohet kështu nuk do të ketë më mjekë në Shqipëri, si mund të dhunohet kolegu im me dy universitete”– u shpreh njëri prej mjekëve.

S'KA KOMENTE