Ministri Klosi inspekton inceneratorin e Fierit, perfundon ne dhjetor te ketij...

Ministri Klosi inspekton inceneratorin e Fierit, perfundon ne dhjetor te ketij viti

259
SHPËRNDAJE

Ministri i Mjedisit dhe Turizmit Blendi Klosi ka inspektuar kete te djele ne Verri te Fierit ecurine e punimeve per inceneratorit . Ne deklaraten e tij Klosi eshte shprehur se ky inspektim sherben jo vetem per te bere publik dhe transparent kete investim te rendesishem te qevrise shqiptare por edhe si nje pergjigje ndaj akuzave te opozites se sotme per punen qe po kryhet ne kete veper qe do ti sherbeje mjedisit te qarkut Fier dhe me gjere. Ky incenerator ka then klosi do te perfundoj ne muajin dhjetor te ketij viti dhe jo vetem qe do te sherbeje per depozitimin dhe asgjesimin e mbetjeve urbane por edhe per prodhimin e energjise elektrike.Ne keto momente punimet vijojne me instalimin e kaldajes se kesaj vepre qe sherben per te kryer djegien e mebtjeve urbane

S'KA KOMENTE