Meta prezanton kandidatët për këshillat bashkiakë ne Fier e Lushnje

Meta prezanton kandidatët për këshillat bashkiakë ne Fier e Lushnje

247
SHPËRNDAJE

Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka mbajtur sot një takim për të prezantuar kandidatët e PL për këshillat bashkiakë të Lushnjes e Fierit.

Në fjalën e tij, Meta tha se zëri i të rinjve duhet të dëgjohet në këshillat bashkiakë dhe se PL lufton për një Shqipëri që u përket të rinjve dhe jo që braktiset prej tyre sepse nuk u ofrohen mundësi.

“Dy drejtuesit e listës së PL për këshillat bashkiakë të Lushnjës e Fierit, Katerina Bano që studion për Drejtësi dhe që është angazhuar me forumet rinore dhe shoqërinë civile dhe Kristian Kina pedagog dhe me eksperiencë të njohur si senator në senatin e Universitetit të Tiranës.

Është kënaqësi të mbështesim të rinjtë. Duam që zëri i tyre të mbizotërojë në këshillat bashkiake që do të zgjidhen më 154 maj,.
PL lufton për Shqipërinë që u përket të rinjve, jo që braktiset nga të rinjtë sepse nuk u ofrohen mundësi për shkollimin e duhur apo rritje profesionale apo paga të larta e dinjitoze për të përballuar jetesën.

Dje ndodhi një ngjarje shumë e rëndë, në mes të Tiranës ndodhi një akt shumë i rëndë kriminal,. Njerëz të pafajshëm humbasin jetën. Pak ditë më parë tre vrasje ndodhën në një hark kohor rekord në mes të Tiranës. Shohim rritje t kriminalitetit, kryeministri thotë le të hanë bandat kokat me njëri-tjetrin. Arsimi është prioriteti ë i fundit i kësaj qeverie”, tha ai

S'KA KOMENTE