Meta paralajmëron: Po përgatitet i njëjti skenar si ne Diber

Meta paralajmëron: Po përgatitet i njëjti skenar si ne Diber

71
SHPËRNDAJE

Presidenti i Republikës Ilir Meta deklaroi sot se do të jetë në Vlorë deri më 26 prill, duke folur për një skenar si ai i Dibrës për vjedhjen e votave.

“Do te jem ne Vlore deri me 26 prill sepse Vlora eshte e kercenuar nga nje ‘termet’ si ai i Dibres, pra nga prekja dhe vjedhja e votave, qe nuk do te tolerohet kurre.
Skenari i Dibres nuk eshte hipotetik por i faktuar. E kam informuar z.Bujar Leskaj dhe z.Petrit Vasili se sipas te dhenave qe kam ketu ne Vlore po pergatitet i njejti skenar qe nuk do te tolerohet kurre”, tha Meta në televizionin lokal në Vlorë.

S'KA KOMENTE