Merr flake autobusi ne Vlore-Fier

Merr flake autobusi ne Vlore-Fier

1198
SHPËRNDAJE

Një autobus ka marrë flakë në ecje tek mbikalimi i Novoselës. Ngjarja ndodhi rreth orës 06:50, në aksin rrugor Vlorë-Fier. Burime zyrtare bënë me dije se ka marrë flakë në lëvizje, autobusi me drejtues shtetasin me inicialet B. Xh., 60 vjeç. Deri më tani nuk ka dëme në njerëz.

Paraprakisht dyshohet se zjarri ka rënë si pasojë e një defekti teknik në autobus.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për përcaktimin e shkaqeve të rënies së zjarrit.

S'KA KOMENTE