Mediat ukrainase japin alarmin: Autokolona bjelloruse po i afrohet kufirit

Mediat ukrainase japin alarmin: Autokolona bjelloruse po i afrohet kufirit

384
SHPËRNDAJE

Mediat ukrainase raportojnë se një autokolonë e madhe ushtarake me pajisje është duke kaluar tranzit drejt kufirit me Ukrainën.

Agjencia “Unianin” ka marrë dëshmitë e shumë njerëzve të cilët kanë filmuar karvanin e gjatë me kamionë ushtarakë dhe mjete të blinduara që tashmë janë shumë pranë Ukrainës.

Në krye të autokolonës ndodhet një makinë me shkronjën “V” të pikturuar duke e lidhur atë me forcat e armatosura ruse.

S'KA KOMENTE