Mediat italiane zbulojnë arsyen pse shqiptarja vrau mizorisht prindërit e ish të...

Mediat italiane zbulojnë arsyen pse shqiptarja vrau mizorisht prindërit e ish të dashurit duke i copetuar dhe futur ne valixhe

4774
SHPËRNDAJE

Elona Kalesha , 37-vjeçarja shqiptare e akuzuar për vrasjen e Shpëtim dhe Teuta Pasho, bashkatdhetarë të saj dhe prindër të ish-të dashurit të saj Taulant Pasho, do të gjykohet nga Gjykata e Firences për vrasje të dyfishtë me dashje, fshehje dhe përçmim të kufomave.

Bashkëshortët u zhdukën në tetor 2015 dhe trupat e tyre, të copëtuar, u gjetën në dhjetor 2020 në valixhe të braktisura. Seanca e parë do të mbahet më 15 shkurt 2022.

Zhdukja e bashkëshortëve Pasho, të cilët mbërritën në Itali për të përshëndetur djalin e tyre Taulantin , i cili do të dilte nga burgu i Firences mëngjesin e 2 nëntorit 2015, u denoncua nga vajza e çiftit, Vitore, tek karabinierët e Firences, ku banon dhe ku u varrosën prindërit e tij.

Sipas hetuesve, vrasja e dyfishtë ka ndodhur ndoshta mbrëmjen e para daljes së Taulantit nga burgu, në banesën në Firence, në rrugën Fontana, të cilën Elona e kishte marrë me qira për prindërit e të dashurit të saj. Sipas akuzës, 37-vjeçarja dyshohet se ka vrarë çiftin për t’i penguar ata të zbulojnë se ajo kishte abortuar për një fëmijë të ngjizur kur i dashuri i saj ishte tashmë në burg.

S'KA KOMENTE