Mediat greke-6 shqiptarë janë ekzekutuar me armë ditën e sotme në Greqi

Mediat greke-6 shqiptarë janë ekzekutuar me armë ditën e sotme në Greqi

1090
SHPËRNDAJE

Gjashtë shqiptarë janë ekzekutuar me armë ditën e sotme në Greqi. Mediat greke shkruajnë se në zonën ku lidhen rrugët Arionos dhe Acropoleos, ka ndodhur një përplasje mesa bandave kriminale.

Mediat greke kane dhënë detaje lidhur me këtë masakër të ndodhur në vendin fqinj.

Ekzekutohen gjashtë persona në një automjet me targa gjermane. Nga të dhënat paraprake bëhet fjalë për larje hesapesh, janë ekzekutime mafioze. Në Luca ka një komunitet të gjerë shqiptarësh. Mënyra e goditjes se si është ndjekur automjeti dhe janë qëlluar viktimat tregojnë të jetë goditje mafioze. Dhe duket se kanë qenë një ekzekutim i mirë-menduar. Nuk ka akoma të dhëna për identitetin e gjashtë viktimave.

S'KA KOMENTE