Mbyllet seanca per inceneratorin e Fierit, ne 25 shtator vendimi perfundimtar

Mbyllet seanca per inceneratorin e Fierit, ne 25 shtator vendimi perfundimtar

140
SHPËRNDAJE

Mbyllet seanca per inceneratorin e Fierit, ku gjatë kësaj seance është bere mbrojtja e kompanive fituese . Faza mbrojtëse ështe mbyllur për të gjithë personat dhe subjektet e venë nën hetim, ku më 25 shtator ora 10:00, pritet qe GJKKO të japë vendimin përfundimtar.

SPAK ka kërkuar 84 vite burg për 15 të pandehurit e dosjes së inceneratorit të FIerit, mes të cilëve Lefter Koka, Alqi Bllako, Arben Dervishaj, Klodian Zoto.

Javën e kaluar ish-ministri Koka bëri mbrojtjen teksa deklaroi se ishte i pafajshëm dhe se akuzat ndaj tij janë të sajuara.

S'KA KOMENTE