Mbyllet numërimi i votave në Bashkinë Fier

Mbyllet numërimi i votave në Bashkinë Fier

3619
SHPËRNDAJE


Procesi i numërimit të fletëvotimeve në Bashkinë e Fierit është mbyllur para pak çastesh.

Në bazë të dhënave zyrtare nga KQZ Partia Socialiste ka marrë 17507 vota ose 53.1%.

Në vend të dytë renditet Partia Demokratike me 11933 vota, ose 36.2% dhe pas saj Lëvizja Socialiste për Integrim me 2482 vota, ose 7.5%.

Nga 34022 zgjedhës që morën pjesë në procesin e votimit, votat e 1057 prej tyre u shpallen të pavlefshme.

S'KA KOMENTE