Mbulohet nga bora qyteti i Korçës

Mbulohet nga bora qyteti i Korçës

112
SHPËRNDAJE

Për herë të parë kete vit edhe qyteti i Korçës mbulohet nga dëbora.

Reshjet kanë nisur që prej orës 7:30 të mëngjesit të sotëm ndërsa temperatura mesatare shkon deri në -3.

Kontraktorët janë në gatishmëri për mirëmbajtje dimërore.

Në aksin Korçë-Pogradec në afërsi të Qafë-Plloçës po kriposet pasi dhe ky aks është përfshirë nga reshjet.

S'KA KOMENTE