Mbledhja e thirrur nga Gazment Bardhi, 43 deputetë të opozitës bëhen bashkë

Mbledhja e thirrur nga Gazment Bardhi, 43 deputetë të opozitës bëhen bashkë

81
SHPËRNDAJE

Shumica e grupit parlamentar demokrat u mblodh sot pas thirrjes së Gazment Bardhit. 

Takimit i është bashkuar edhe ish-kryeministri Sali Berisha dhe 13 deputetë të tij si dhe katër nga pesë aleatët që PD i kishte në listën e saj në zgjedhjet e 25 prillit. 

Pas diskutimeve me dyer të mbyllura, deputetët dhe aleatët ranë dakord që të ketë një mbledhje të përjavshme.

Të pranishëm në mbledhje:

Gazment Bardhi;
Jorida Tabaku (është online, për shkak të një vizite pune në Estoni);
Dhurata Çupi;
Saimir Korreshi;
Dashnor Sula;
Lefter Geshtenja (është online, për shkak se ndodhet jashtë vendit);
Zheni Gjergji;
Qani Xhafa;
Helidon Bushati;
Ramadan Likaj;
Xhelal Mziut;
Flamur Hoxha;
Bledion Nallbati;
Agron Gjekmarkaj;
Ferdinand Xhaferaj;
Ervin Salianji;
Ilda Dhori (është online, pamundësi për të qenë fizikisht prezent);
Petrit Doda (është online, për shkak se ndodhet jashtë vendit);
Fatmir Mediu (PR);
Agron Duka (PAA);
Vangjel Dule (PBDNJ);
Dashamir Shehi (LZHK);
Greta Bardeli;
Ina Zhupa;
Isuf Çela;
Asllan Dogjani;
Bujar Leskaj;
Edi Paloka;
Kastriot Piroli;
Lindita Metaliaj;
Ludovik Hasanaj;
Sorina Koti;
Tomorr Alizoti;
Edmond Spaho;
Albana Vokshi;
Flamur Noka;
Oerd Bylykbashi;
Luan Baçi;
Tritan Shehu;
Sali Berisha;
Kasem Mahmutaj;
Elda Hoti
Emilja Koliqi

Mungojnë:

Lulzim Basha;
Enkelejd Alibeaj;
Orjola Pampuri;
Arbi Agalliu;
Kreshnik Çollaku
Eralda Bano;
Flutura Açka;
Merita Bakiu;
Selaudin Jakupllari;
Andia Ulliri;
Shpëtim Idrizi (PDIU);
Mesila Doda (PDIU);
Nusret Avdullaj (PDIU);
Gëzim Ademaj (PDIU);
Agron Shehaj (ndodhet jashtë)
Orjela Nebiaj;

S'KA KOMENTE