Mbetje nafte ne bregdetin e Dhërmiut! Trageti lë njolla te karburantit

Mbetje nafte ne bregdetin e Dhërmiut! Trageti lë njolla te karburantit

92
SHPËRNDAJE

Ujërat e plazhit të Dhërmiut mëngjesin e sotëm janë ndotur nga hidrokarburet duke vënë në alarm pushuesit e turistët e huaj.

Kjo për shkak të hedhjes në mënyrë të papërgjegjshme të vajit dhe mbetjeve të tjera të kaburanteve të anijeve dhe trageteve. 

Turistët të shqetësuar kanë treguar se rreth orës 08:30 të mëngjesit një target kaloi aty pranë dhe pas dy orësh mbetjet e vajit mbërritën në bregdet, duke u kthyer kështu një problem për pushesit të cilët kanë vendosur që këto ditë të nxehta ti kalojnë në plazh.

S'KA KOMENTE