Mbërrin viti i ri në Zelandën e re, gëzuar 2022-shin!

Mbërrin viti i ri në Zelandën e re, gëzuar 2022-shin!

104
SHPËRNDAJE

Ka mbërritur Viti i Ri 2022 në Zelandën e Re.

Shfaqja tradicionale dhe e shumëpritur e fishekzjarreve u anulua për shkak të rrezikut të Covid-19 mes turmave që mblidheshin për të parë fishekzjarret.

Në vend të kësaj qytetarët kanë parë disa shfaqje me drita.

Ky është viti i dytë që festohet në kushtet e pandemisë së shkaktuar nga Covid 19.

S'KA KOMENTE