Mbahet protesta e dytë para Ministrisë së Brendshme per vdekjen e 7...

Mbahet protesta e dytë para Ministrisë së Brendshme per vdekjen e 7 vjecares, policia rrethon godinën

54
SHPËRNDAJE

Protesta e dytë pas vdekjes tragjike të 10-vjeçares Jonada Avdia në Himarë më 2 gusht, mbahet sot në kryeqytet.Protesta do te zhvillohet para Ministrisë së Brendshme dhe pritet të nis% në orën 19:30, nën moton “Drejtësi për Jonadën”, e cila humbi jetën ndërsa pushonte me familjen në plazhin e Himarës, kur skafi i komisarit Arjan Tase e përplasi dhe i mori jetën në vend.Protestuesit kane kerkuar edhe ne heret dorëheqjen e ministrit të Brendshëm, Bledi Çuçi, ministres së Turizmit, Mirela Kumbaro, por edhe drejtorit të Policisë së Shtetit, Gledis Nano.

S'KA KOMENTE