Marshim proteste e nxeneseve ne FIER ,kunder dhunes ndaj femrave

Marshim proteste e nxeneseve ne FIER ,kunder dhunes ndaj femrave

650
SHPËRNDAJE

Marshim dhe Proteste e nxenesve te shkolles se mesme Janaq Kilica ne Fier ne rruget dhe sheshin qendror te qytetit ne sensibilizim te komunitetit per te ndalur dhunen ndaj femrave. Kjo proteste vjen si shenje indinjate dhe apeli per te gjithe shoqerine pas rastit te ndodhur ne Mirditë ku një grup prej pesë personash kanë dhunuar seksualisht në bashkëpunim me njëri-tjetrin një vajzë të mitur.Ne mesazhet e drejtoreshes se kesaj shkolle Firiniqi Fuli dhe nxeneseve te kesaj shkolle drejtohej apeli per te ndalur kete fenomen duke kerkuar qe jo vetem te veproje ligji dhe institucionet por edhe familja dhe prinderit te percjellin tek bijte e tyre nje kulture dhe edukate qe vleresojne femren 

S'KA KOMENTE