Makina me shpejtësi ‘skëterrë’ përplas 3 këmbësorë, vdes në vend një grua

Makina me shpejtësi ‘skëterrë’ përplas 3 këmbësorë, vdes në vend një grua

1139
SHPËRNDAJE

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Durrës, ku një makinë ka përplasur për vdekje një grua.

Sipas njoftimit të policisë, makina me drejtues shtetasin me iniciale A.D ka humbur kontrollin duke përplasur 3 këmbësorë, 2 prej tyre në spital ndërsa një grua ka ndërruar jetë.

Njoftimi i Policisë:

Durrës/Informacion paraprak 

Rreth orës 18:40, në aksin rrugor Qerret Durrës, një automjet me drejtues shtetasin A. D., 37 vjeç, ka humbur kontrollin dhe ka përplasur 3 shtetas këmbësor ende të pa identifikuar.

Si pasojë e përplasjes ka humbur jetën një shtetase, ndërsa 2 shtetasit e tjerë ndodhen nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

S'KA KOMENTE