Makina me 5 pjesëtarë të një familje mbetet në mes të përroit,...

Makina me 5 pjesëtarë të një familje mbetet në mes të përroit, shpetohen nga banoret

950
SHPËRNDAJE

Një familje prej 5 personash ka rrezikuar jetën në fshatin Kalur të Njësisë Adminstrative Ungrej të Bashkisë Lezhë pasi makina me të cilën udhëtonin mbeti në mes të përroit ndërsa po tentonin ta kalonin atë.

Kane qenë banorët e zonës që kanë ndërhyrë menjëherë duke shmangur një tragjedi të mundshme pasi niveli përroit ishte rritur ndjeshëm dhe rrjedha e tij ishte e fortë5 personat u bllokuan në makine ne pamundësi për te dale dhe gjithcka u zgjidh me ndihmën e personave të tjerë që konstatuan situatën. Familja që rrezikoi duke mos e ditur nivelin e ujit po ktheheshin nga një ceremoni mortore dhe nuk kishin rrugë tjetër për të lëvizur.

S'KA KOMENTE