Makina fluturuese do te “cajne” qiellin ne 2019.

Makina fluturuese do te “cajne” qiellin ne 2019.

265
SHPËRNDAJE

Makinat fluturuese ende duken si gjëra të fantashkencës pavarësisht nga numëri i madh i zbulimeve të rëndësishme vitet e fundit. Por kësaj radhe është Volvo që shpreson të sjellë këtë teknologji më pranë nesh.Makinat e fluturimit mund të godasin qiellin në 2019, pasi kompania mëmë Volvo Geely blen ligjerisht dhe shpall ‘fillimin e prodhimit te avionit’ ‘Terrafugia 
 
 

  
 

S'KA KOMENTE