Lulzim Basha merr masa ekstreme për 8 janarin

Lulzim Basha merr masa ekstreme për 8 janarin

79
SHPËRNDAJE

Duket se Lulzim Basha po merr masa ekstreme sa i takon datën 8 janar, kur ish0Kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar një protestë ku do të nxirret nga zyra e Partisë Demokratike Lulzim Basha.

Mbrëmjen e sotme,jane publikuar foto nga brenda selisë, ku duket një derë e madhe prej hekuri, e cila është pak si e ndryshkur e vendosur në katine dytë të selisë.

Në datë 5 janar skadoi afati i vendosur nga Berisha për Bashën që të lirojë zyrën. Tashmë në datë 8 janar do të mblidhen demokratët nga e gjithë Shqipëria dhe nuk përjashtohet mundësia që situata të përshkallëzohet, pasi Lulzim Basha nuk njeh vendimet e kuvendit të 11 dhjetorit dhe referendumit të 18 dhjetorit për shkarkimin e tij.

S'KA KOMENTE