Liverpul fiton Chempions League

Liverpul fiton Chempions League

128
SHPËRNDAJE

Liverplu mposht Totenhemin 2-0 dhe fiton Champions Leaguen e gjashtë në histori! Tifozët e “Reds”-ave ushtojnë në “Wanda Metropolitan”. Klop ngre më në fund trofeun e ëndërruar pas 14 vitesh.

87- Gol Liverpuli! Vjen goli i dytë i ndeshjes, shënojnë sërish “Reds”-at me Divok Origin, që përfiton nga një gabim i mbrojtjes dhe shënon gol falë një diagonaleje të saktë, gol që praktikisht i jep trofeun skuadrës së Klopit.

S'KA KOMENTE