Lirohet nga burgu djali i deputetit te PS

Lirohet nga burgu djali i deputetit te PS

348
SHPËRNDAJE

Gjykata e Krujës nuk ka pranuar të dënojë Rexhep Rrajën, djalin e deputetit të PS-së.

Prokuroria kishte kërkuar 1 vit burg për Rexhep Rrajën, me akuzën për përndjekje të Xhisiela Malokut.

Por gjyqtarja Engjellushe Tahiri ka vendosur qe Rraja ka nevoje per riedukim dhe do te beje 1 vit sherbim prove.

Ai u akuza për dhunë ndaj një vajze në zonën e Fushe Krujes, dhunë kjo që pas pohimit të parë u mohua pak më vonë nga e dhunuara.

S'KA KOMENTE