Trotuar prej xhami- në katin e 80- te

Trotuar prej xhami- në katin e 80- te

41
SHPËRNDAJE

y qytet po planifikon të gjitha llojet e eksperiencave për turistët: një park argëtimi multi miliarder, një pishinë ekstravagante në një qiell gërvishtëse dhe tani një trotuar drithërues prej xhami – në katin e 80.

Projekti AYKON Dare fillon që nga kati i 79, në dhomën e ndenjes, dhe i fton të gjithë vizitorët të dalin në një parvaz e të shohin Dubain.

Ata do të vishen me pazmore e me litarë sigurimi para se të ngjiten në katin e 80, i cili ofron pamje panoramike në 360 gradë.

Në majë të qiellgërvishtëses, vizitorët do të ecin në një “kapsulë vrojtimi” përmes një trotuari prej xhami për të shijuar pamje rrënqethëse.334620

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.