“Queen of the Desert”

“Queen of the Desert”

36
SHPËRNDAJE

ilmi “Queen of the Desert”, një dramë biografike dhe epike e shkruar dhe drejtuar nga Werner Herzog.

Katër aktorë të njohur të kinemasë si Nicole Kidman, James Franco, Damian Lewis dhe Robert Pattinson bashkohen në “Queen of the Desert”,  që bazohet në jetën e udhëtares, shkrimtares, arkeologes dhe eksplorueses dhe agjentes diplomatike të Britanisë së Madhe, Gertrude Bell.

Filmi ndjek kronologjikisht jetën e Bell që nga mosha 20 vjeçare deri në vdekjen e saj duke sjellë aventurat e saj dhe profilin e një gruaje të fortë.

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.