Pronaret e rinj te ‘Tesles’, te pakenaqur

Pronaret e rinj te ‘Tesles’, te pakenaqur

37
SHPËRNDAJE

Byron Deeter ishte një nga pronarët e parë të Tesla Model X, por sot ai ktheu në përdorim Jeep Rubikonin e tij, pas shumë problemeve në software-in e Tesla-s.

Problemi i parë i Deeter ishte se dera e shoferit nuk hapej nga jashtë. Pastaj dera anësore e shoferit nuk mbyllej. Ai mund ta mbyllte manualisht por makina nuk e njihte derën si të mbyllur dhe atij i duhej të voziste duke e mbajtur derën e mbyllur.

Ditën tjetër frenat emergjentë angazhoheshin automatikisht, pa nevojë, dhe dritarja anësore e shoferit nuk mbyllej plotësisht.

“Kjo mendoj se e ka të bëj me probleme në software, por ndoshta është një kombinim i kësaj dhe dështimit të sensorëve”, tha Deeter, per Future.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.