Nese deshironi te dobesoheni, kjo eshte pjata qe ju vjen ne ndihme

Nese deshironi te dobesoheni, kjo eshte pjata qe ju vjen ne ndihme

75
SHPËRNDAJE

Tajlanda renditet vendi i dytë në Azinë juglindore, që ka numrin më të lartë të njerëzve obezë. Kjo ndodh kryesisht për shkak se kuzhina e saj është mjaft e shijshme, por tepër e yndyrshme.

Fondancioni tajlandez i Promovimit të Shëndetit në bashkëpunim me agjensinë BBDO Bangkok ka krijuar një pjatë ndryshe nga ato që jemi mësuar të shohim zakonisht, si pjesë e përpjekjeve për të zgjidhur problemin e obezitetit në vend.

Dhe kështu u krijua pjata e quajtur “AbsorbPlate”, e cila ka 500 gropa të vogla për të lejuar që yndyra të largohet nga dhe të absorbohet në fund. Sipas BBDO Bangkok, dizajni i ri i pjatës do të heqë shtatë mililitra vaj nga një vakt, që është e barazvlefshme me 30 kalori.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.