Media Britanike e quajti ‘shqiptari i pasur’reagon miliarderi nga Azia

Media Britanike e quajti ‘shqiptari i pasur’reagon miliarderi nga Azia

83
SHPËRNDAJE

“Daily Mail” ka bërë disa shkrime për fëmijët e pasur shqiptrë bazuar në fotot e publikuara në rrjetet sociale.

Media prestigjioze britanike duket se ka nisur këtë taktikë si një propagandë kundër emigrantëve shqiptarë që hyjnë në territorinë e Britanisë së Madhe.Por këtë herë bëri një gafë me publikimin e fotos së një djali, që qëndron në një vaskë me dollarë me unaza e varëse floriri.

Ndërsa “Daily Mail” e cilësoi si “të pasurin shqiptar”, i riu i quajtur Jin Gates vendosi të reagonte. Ai quhet Jin Gates dhe jo vetëm që është një miliarder nga Azia, por është edhe këngëtar i muzikës “hip-hop”. “Kjo foto qarkulloi kudo dhe shkruhej se unë jam një “fëmijë i pasur shqiptar”. Jam nga Azia dhe s’kam asgjë kundër shqiptarëve, thjesht shkruajini gjërat siç duhet”, sqaroi Jin.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.