Makina Koenigsegg One:1 dy milion dollareshe

Makina Koenigsegg One:1 dy milion dollareshe

53
SHPËRNDAJE

makina One:1 u krijua 2014. Pas disa prototipave te meparshme te makines pergjate viteve 2014 dhe 2015 kemi kete makine qe shikojme ne foto.

Ky eshte dhe shembulli me i shkurter i krijimit te nje makine ne histori.

Ajo eshte nje makine endrrash, nje sportive e paimagjinueshme.

One:1 eshte makina e pare ne bote me nje fuqi prej nje  Megawatt.

Cmimi 2 milion dollare

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.